Kırıkhan Mensucat

Hakkımızda

Kırıkhan Mensucat 60 yılı aşkın bir zamandır Hatay Kırıkhan bölgesinde tarım, tekstil ve lojistik sektöründe hizmet vermekte olan bir kuruluştur. Bölgede yapmış olduğu ilk sanayileşme adımlarıyla günümüzde bir çok alanda faaliyet göstermektedir. Set Tohumculuk bunlardan biri olup işletmemizde yüksek randımanlı kaliteli tohumlar geliştirerek bunları hem kendi ekim sahalarında hem de yurtiçi ve yurtdışı piyasalarına sunarak Türkiye ekonomisine de katkı sağlamaktadır.Öntürk Tarım olarak yetiştirdiğimiz pamuk elyaflarını yine Öntürk Çırçır ve Presleme işletmemizde işlemekteyiz.

Tedarik zinciri halkalarımızdan olan diğer yatırımlarımızdan; Kırıkhan Pamuk İpliği üretimi tesisleri, Kırıkhan pamuklu ve polyester örme fabrikası, Kırıkhan Pamuklu ve Polyester örgü kumaş boyama ve Terbiye Tesisleri, Kırıkhan Konfeksiyon İşletmelerimizin yatırımları büyük bir hızla devam etmekte olup projelerin tamamlandığında hem ülkemizde hem de yurtdışı pazarlarda konusunda sayılı entegre tekstil işletmelerinden biri olacaktır.

Tohumdan başlayıp hazır dış giyime kadar olan bu süreçte tüm işletmelerimizle hızlı, rekabetçi olarak ülkemiz ve özellikle depremde en çok yarayı almış olan bölge insanımıza istihdam yaratmanın gururunu taşımaktayız.
İstanbul’da faaliyet gösteren Kırıkhan Pazarlama işletmemizde pamuklu ve polyester örme kumaş satışı yapılmaktadır. Ayrıca İstanbul Kırıkhan Konfeksiyon firmamız geniş kolleksiyon yelpazesiyle bir çok yurtiçi ve yurtdışı markalara tasarım, kolleksiyon ve üretim alanında profesyonel kadrolarımızla hizmet vermektedir.

Kırıkhan Mensucat grup şirketlerimiz üretimin sürdürülebilir olması felsefesiyle tüm yatırımlarında yenilenebilir enerji kaynaklarına, sıfır atık çevreci son sistem yüksek teknolojiye yatırım yapmaktadır. Bu anlamda yeni nesil iş modeliyle hem yurtdışı hem de yurtiçi markalara ve üreticilere hizmet vermeyi planlamaktayız.